X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
هرمز نو
 
 
 
نتی برای بلبل چوبی
]

دو ماه است که پنجشنبه آخر ماه  شب شعری به همت انجمن شعر سه شنبه ها  در سالن فرهنگسرای طوبا برگزار می شود پنجشنبه هفته گذشته(بیست وپنجم مرداد) دومین نشست از این حرکت با حضور شاعران و علاقمندان شعر و ادبیات از سراسر استان برگزار شد.

همراه با شاعران مینابی(ابراهیم آرمات،کبری فدوی،راضیه حیدری و زهراذاکری) در این نشست شرکت کردم وقتی وارد سالن فرهنگسرا شدیم هنوز برنامه شروع نشده بود اما خلوتی سالن بدجوری توی ذوق می زد وقتی با عدنان انصاری صحبت کردم متوجه شدم دعوت نامه ها دیر توزیع شده است اما کم کم بر تعداد جمعیت افزوده شد و کمی از نگرانی در آمدیم. تا شروع برنامه  با منصور نعیمی گرم صحبت بودم از فعالیت های تازه اش گفت و از دغدغه هایی که همیشه با خود همراه  دارد.

 

عکس از عبدالحسین رضوانی

                                       

پروانه بیابانی را سالهاست که می شناسم از آن روزهایی که کمی جوانتر بود و هروقت در میناب شب شعری داشتیم به عنوان مهمان از مرکز استان در شب شعرمان شرکت می کرد اما مدتها بود که او را ندیده بودم حضور او در این نشست برایم جالب بود وقتی به عنوان مهمان ویژه به جایگاه دعوت شد با آن لباس زیبای بندری  جلوه خاصی به این جمع بخشید فکر می کردم در جایگاه مجری برنامه  می نشیند و به زور شعرش را می خواند یا حتی مثل خیلی از این پیشکسوتان به زودی حاضر نمی شود میکروفن را تحویل مجری دهدو...اما او اینگونه نبود هرچه عدنان انصاری اصرار کرد حاضر نشد روی صندلی بنشیند با حرارت خاصی تنها یک غزل خواند و از جایگاه پایین آمد. حضور منصور نعیمی به عنوان دومین مهمان ویژه با جذابیت های دیگری همراه بود منصور از صالح سنگبر که سالگرد مرگ او بود گفت و برایش شعری خواند واز کارهای دهه جهل خود خواند.

 

عکس از عبدالحسین رضوانی

                                                                   

به قول عدنان انصاری او بچه خوبی است بله امین امیری بچه خوب شعر بندعباس است امین دو شعر خواند که شعر اولش بسیار زیبا بود و تحسین حاضران را به همراه داشت. اما نوبت به سعید آرمات رسید کسی که شکل گیری این جمع بیش از همه مدیون تلاش بی وقفه اوست آرمات از چهره های جوان و شاخص شعر دهه هفتاد ایران است واز پیشگامان شعر این دهه در هرمزگان، تلاشش طی این سالها در شعر این استان بر کسی پوشیده نیست او اکنون مسول انجمن شعر سه شنبه های بندرعباس است و حتی بیشتر از سالهای پیش دغدغه شعر این استان و جوانان مستعدش را با خود دارد. آرمات چند شعر خواند که همگی حکایت از تلاش بی وقفه او در جریان شعر امروز را داشت و تحسین حاضرین را برانگیخت

 

عکس از عبدالحسین رضوانی

                                     

سارا عباسی با غزل زیبایش که برای صالح سنگبر(دایی اش) سروده بود مژده حضور یک غزل سرای توانا را در استانمان داد وهمینطور فرزانه فرخی نژاد که دیگر در میان غزل سرایان یک پیش کسوت است با غزل زیبای خود لبریز از شور و شعفمان کرد. طیبه شنبه زاده  با چند کار بسیار زیبا غافلگیرمان کرد عبدالحمید انصاری نسب،ابراهیم آرمات ،کبری فدوی و...هم شعر خوانی کردند و البته خیلی های دیگر هم شعر نخواندند.بچه های شعر رودان نیز تا آخر برنامه نیامده بودند که باعث نگرانی مان شده بود.

در پایان از دوست هنرمندم  عبدالحسین رضوانی که این عکسهای بسیار زیبا را برایم تهیه کرده اند

تشکر ویژه دارم همینطور از سیاورشن عزیز که این عکسها را برایم فرستادند


»

تاریخ : یکشنبه 28 مرداد‌ماه سال 1386
2
 
 

انجمن ادبی